Av čr

Videomapping výročí 125 let av čr

Při příležitosti výročí 125 let Akademie Věd České republiky vytvořila skupina Cirque Garuda spolu s dalšími umělci jeden z největších videomapping projektů v historii České republiky. Budovu knihovny AV ČR naproti Národnímu Divadlu, jejíž rozpětí dosahuje devadesáti metrů, pokryly abstraktní animace vyzdvihující témata vědy a bádání. Videomapping je umělecký směr který využívá architekturu jako projekční plochu, tím vytváří u diváků zkušenost rozšířené reality proměňujíce prostředí města do fantaskní hry záře a geometrických tvarů. Pomocí světla projektoru a 3D animací je vytvořena iluze pohybujících se částí reálné budovy, které se neustále přeskupují. Pro tento videomapping se stal stěžejním vizuálním tématem symboly vědy. Šroubovice DNA, štěpení atomu nebo znázornění chemického procesu, byly ztvárněny jako abstraktní 3D animace.

Prolnutí iluze pohybující se architektury s těmito symboly, dalo vzniknout audiovisuální show trvající celých deset minut. Neobvyklá délka a velikost videomappingu vytvořila jedinečný zážitek, pro několik set diváku, kteří tuto opakující show mohli shlédnout v rámci oslav akademie v březnu 2015.

Autoři videomappingu

Projekt navrhnul a koordinoval LV Coming spolu s Martinem Kubovčiakem. Skupina umělců ve složení Ati Sphere, Michal Kotek, Petr Krejčík a František Effenberger Zouzal rozvinula základní koncept a vytvořila 3D animace pro videomapping. Hudební skladatelé Martin Hoffer a Gabriela Al Dhábba zkomponovaly hudbu a zvukové efekty, které ve spojení s abstraktními animacemi vytvořily velkolepý zážitek pro diváky, jež sledovaly tuto audiovizuální show.